«Пригоди Цапка Матолка» у президента Польщі

7 березня 2017 року в Президентському палаці у Варшаві відбулася підсумовуюча зустріч організованих до цього акцій, спрямованих на допомогу полякам і особам польського походження, які проживають в Україні та у Литві. На цю подію з львівського консульського округу було запрошено Юлію Бойко, директор Культурно-просвітницького центру ім. Корнеля Макушинського в Стрию  та вихованців цього позашкільного закладу. В зустрічі взяв участь президент Республіки Польща Анджей Дуда та його дружина Аґата Корнхаузер-Дуда.

Культурно-просвітницький центр  ім. Корнеля Макушинського в Стрию був залучений до акції як  позашкільний навчальний заклад національних меншин.

Акцію допомоги полякам і особам польського походження, які проживають в Україні та у Литві започаткував Патрик Червони, студент з Вашингтону, який звернувся з пропозицією до поляків проживаючих в цілому світі та президента Республіки Польщі, допомоги полякам, які проживають в східній частині Європи у вигляді книжок , дидактичних матеріалів ітп.  

Підчас зустрічі вихованці Культурно-просвітницького центру ім. Корнеля Макушинського в Стрию   показали театральне дійство «Пригоди Цапка Матолка» польською мовою, автором  якого є уродженець міста Стрия, видатний польський письменник, Корнель Макушинський.

На завершення діти зі Стрия, вручили президентові РП Анджею Дуді та його дружині двомовне польсько-українське видання «Пригод Цапка Матолка», автором перекладу якого є видатна  стрийська поетеса, кавалер Ордеру Усмішки,  Теодора Савчинська – Латик.

Допомога дітям зі Сходу - підсумки року допоміжних заходів організованих Президентом РП. Гостями програми "Halo Polonia"TVP Polonia були: Адам Квятковскі, Державний секретар, шеф Кабінету Президента РП та молодь з України, у тому числі вихованка КПЦ ім. К.Макушинського – Анастасія Гаразд. (http://halopolonia.tvp.pl/29401726/07032017-pomoc-dzieciom-na-wschodzie-podsumowanie-akcji-prowadzonej-przez-prezydenta-rp)

 

Фото: Grzegorz Jakubowski